Založ si blog

Ficova prezidentská amnestia

Popri všetkých diskutovaných rizikách, ktoré môžu nastať po zvolení R. Fica za prezidenta, je tu ešte jedno riziko, najväčšie. Ostatných sa neobávam, veď je to štandardný politik… Naše geopolitické a ekonomické väzby mu aj tak veľa nedovolia.

To riziko sa volá prezidentská amnestia. Asi určite nie v imbecilnom štýle V. Havla alebo V. Mečiara, ale skôr v ešte sofistikovanejšej podobe ako amnestia V. Klausa.

R. Fico ako prezident by mohol byť pre niekoho v pozadí tou správnou poslednou poistkou, ak by v nejakej významnej kauze zlyhali oba filtre, aj prokuratúra a aj najvyšší súd.

Ostatné riziká stoja tiež za zmienku, napríklad Ficova prezidentská podpisová servilita voči Ústrednému výboru EÚ, v ktorom asi vidí svoju vlastnú post-prezidentskú budúcnosť. Alebo nevracanie šialených zákonov do parlamentu, alebo len pro forma. Jasné, že za predpokladu, že bude SMER vo vláde. Ak bude v opozícii, tak hrozí, presný opak. A nekonečné prekážky pri menovaní do funkcií k tomu.

 

Tak teraz neviem… s ohľadom na 8. marec aj 14. marec, na starú mamu komunistku a starého otca gardistu… teraz som naozaj v pomykove, že koho voliť…

 

 

P.S. 1: Jeden postreh v samom závere prezidentskej kampane, nie inej, pre všetkých kandidátov hlboko pod 10% – že taký kandidát snáď ani nie je kandidát, ale len blbec. Alebo je tu ešte jedna možnosť, že je svedomím národa. Ale nie je ani to vylúčené, že je to blbec…

P.S. 2: Z prezidentských kampaní, antikampaní a slovenskej zúrivej investigatívy som sa nedozvedel, ako zarobil A. Kiska peniaze v zahraničí, taký malý kapitál na rozbeh… Máme naozaj veriť jeho legende? Nechce ňou zakryť svojich pochybných sponzorov? S chuťou som si prečítal aj jeho zaujímavú knihu, tak trochu vlastný životopis, „Dejiny úžerníctva na Slovensku od 19. storočia až po mňa“, no ale ani tam som sa nič nedozvedel, čo som už nevedel z iných dejín úžerníctva na Slovensku od 19. storočia…

P.S. 3: Podobne som sa nič nedozvedel o tom, kto nalieva peniaze do dlhej kampane politického nímanda R. Procházku. Kto na to má? Jeho krátka politická kariéra a zároveň masívna kampaň svedčí o ďalšom 99% pokuse… Tento politik nerobil doteraz nič iné, iba v stave bez zodpovednosti konštruoval ľúbivé vety. Že to na našich domorodcov zaberá, to je fakt. Ani dlhá ponovembrová skúsenosť z politických kortešačiek a povolebnej opice tu nezohrala žiadnu rolu.

P.S. 4: Ak by som si ako odsúdenec musel zvoliť medzi popravou a P. Hrušovským, tak ja by som tej 10x vyžuvanej žuvačke bez farby a chute, ja by som jej teda dal ten hlas, veď nie som žiaden hrdina, keby teda bola taká možnosť, ako sa vyhnúť šibenici, keby sa jej inak vyhnúť nedalo, ja by som teda na to to, že teda nech je tým prezidentom. Veď doteraz toho veľa nepokazil, predpoklady na to má…

 

 

(Nadnes to stačí, opäť žiadna múdra veta.)

Všetku moc sovietom! Všetku moc ľudovej platforme!

27.03.2014

"Všetku moc ľudovému komisárovi Kiskovi! Ani jeden hlas socialistickej buržoázii!" (Takto treba do nich, súdruhovia! Takto sa robí predvolebná agitácia. Pozrite sa, ako sa do nej zapojili súdruhovia viac »

Súčasná geopolitická kríza je pomenovaná: tango nohavičky o 2 čísla menšie

13.03.2014

Prečo niekto môže nosiť tango nohavičky o 10 čísiel väčšie (vieme, že je to veľmi sexy), a prečo niekto iný musí nosiť hlboko zarezané o 2 čísla menšie? Poprípade ešte menšie? Týmto viac »

Krym nie je Kosovo? Odkedy?

03.03.2014

Keď Krym usporiada referendum o samostatnosti, povedzme, že to nebude hneď o pričlenení do Ruska, tak potom tie isté krajiny, ktoré uznali Kosovo, uznajú aj túto post-kosovskú realitu? A čo viac »

Sergej Skripaľ, proces, Moskva, vojenský súd

Británia požiadala OPCW o analýzu vzoriek látky, ktorou otrávili Skripaľa

16.03.2018 23:11

Podľa Downing Street by mali čoskoro do Británie pricestovať predstavitelia Organizácie pre zákaz chemických zbraní , aby si prevzali vzorky uvedenej látky.

SR Pezinok doprava nehoda vlak zranení

V Pezinku sa zrazil vlak s lokomotívou, najmenej 18 zranených

16.03.2018 19:22, aktualizované: 22:29

Na mieste boli záchranári a sedem sanitiek.

Za slušné Slovensko, Trenčín

Vymeniť figúrky nestačí, dožadovali sa v Prešove a ďalších mestách

16.03.2018 19:09, aktualizované: 20:51

V desiatkach slovenských miest vyšli protestujúci do ulíc, aby sa na zhromaždeniach Za slušné Slovensko vyjadrili k aktuálnej politickej situácii.

denisa sakova

Nahradí Kaliňáka Saková? Uvažuje sa aj o Rašim

16.03.2018 18:19, aktualizované: 21:02

O Sakovej ako o potenciálnej nástupkyni Kaliňáka sa hovorí dlho. Tá sa však spomína aj ako vicepremiérka pre investície a informatizáciu.

phrubec

O spoločnosti a krkolomnom pobyte v nej vďaka našej biológii, politike, náboženstvu a dejinám, ktoré nám niekedy pomáhajú a niekedy presne naopak. Ale kedy ako?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 50913x
Priemerná čítanosť článkov: 2121x

Autor blogu

Kategórie